Home / Zdrowie i Uroda / Tkanka tłuszczowa – jak z nią skutecznie walczyć?

Tkanka tłuszczowa – jak z nią skutecznie walczyć?

Tkanka tłuszczowa to prawdziwa zmora naszych czasów. Warto wiedzieć, że jej powstawanie jest wynikiem nie tylko nieodpowiedniego odżywania oraz siedzącego trybu życia, ale też uwarunkowań genetycznych. Czy możliwa jest skuteczna walka z tkanką tłuszczową na brzuchu i udach? Jakie metody proponują specjaliści?

Ćwiczenia i dieta

Podstawową metodą na walkę z tkanką tłuszczową jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zmiana trybu życia. Osoby do tej pory spędzające wiele czasu w domu, przed komputerem i telewizorem powinny wprowadzić aktywność sportową do planu każdego dnia. Nie musi być to sport wyczynowy: w zależności od wieku i możliwości mogą to być spacery, krótki jogging, jazda na rowerze, wizyty na basenie. Możliwości jest wiele, a regularna aktywność pozwoli nam na uelastycznienie ciała, poprawienie samopoczucia i stopniowe spalanie tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza – skuteczny sposób na walkę z tkanką tłuszczową

Obecnie medycyna proponuje nam również nieinwazyjne metody walki z tkanką tłuszczową – poprzez zastosowanie konkretnych zabiegów możliwe jest szybkie usuwanie zbędnej tkanki w sposób bez bólowy. Jednym z takich zabiegów jest kriolipoliza Cool Tech, której skuteczność potwierdzono już wielokrotnie. Kriolipoliza polega na oddziaływaniu na komórki tłuszczowe niskimi temperaturami przez ściśle określony czas. Niskie temperatury skutecznie niszczą komórki tłuszczowe, które po prostu rozpadają się. Warto wiedzieć, że nie stwierdzono negatywnych skutków działania niskich temperatur na sąsiadujące z tkanką tłuszczową naczynia krwionośne czy inne tkanki i narządy. Poza walką z tkanką tłuszczową kriolipoliza jest zalecana również osobom walczącym z nadmiarem cellulitu. Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania kriolipolizy? Tak – to przede wszystkim choroby skóry, zaburzenia krążenia.

 

 

 

Check Also

Akcesoria do robienia manicure i pedicure

  Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Nie trzeba wiele, aby prezentowały się nienagannie. Manicure …

pmipad.pl ptacjawnetrz.pl orognost.com