Home / Dom i Wnętrze / Jak zaprojektować jasny przedpokój?

Jak zaprojektować jasny przedpokój?

Przedpokój to przejściowe pomieszczenie, które na ogół nie ma dużych rozmiarów. Jego oświetlenie jest również bardzo często ograniczone. Co należy więc zrobić, aby mieć funkcjonalny, estetyczny i jasny przedpokój?

“Doświetlamy” jasny przedpokój

Z reguły przedpokój to takie miejsce, gdzie nie można znaleźć żadnego okna. Należy więc zadbać o odpowiednie oświetlenie sztuczne w postaci dużej lampy zawieszonej pod sufitem lub też małych kinkietów umieszczonych na bokach ścian. Dzięki temu już uda nam się uzyskać jasny przedpokój. Bardzo dobrym pomysłem jest również “doświetlenie” korytarza przy pomocy drzwi od pokojów. Drzwi powinny być wykonane ze szkła matowego przeplatanego z drewnem, aby wzmocnić ich trwałość. Przez matowe szkło będzie sączyło się światło do przedpokoju jednocześnie nie zakłócając prywatności osób znajdujących się w ich wnętrzach.

Przedpokój otwarty na dom

Aby jasny przedpokój był naprawdę jasny warto pomyśleć o otwarciu go na pozostałą część domu, chociażby na salon. Dzięki temu nie tylko sprawimy, że całe pomieszczenie będzie jaśniejsze, ale także optycznie je powiększymy. Zyska przestrzeń pokoju, jak również salonu. Warto o takim rozwiązaniu architektonicznym pomyśleć wtedy, kiedy mamy do dyspozycji małe mieszkanie, kawalerkę, gdzie dosłownie musimy liczyć się z każdym centymetrem kwadratowym. Warto przy tym pomyśleć również o połączeniu salonu z kuchnią, dzięki czemu cała powierzchnia zyska dostęp do naturalnego światła, którego na ogół brakuje w przedpokoju. 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …