Home / Motoryzacja / Co grozi za brak OC?

Co grozi za brak OC?

Polisa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest podstawowym dokumentem pozwalającym poruszać się pojazdom po drogach w Polsce i Europie. Według obowiązującego w Polsce prawa polisa OC powinna zostać podpisana najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu. Ubezpieczenie ważne jest przez rok. Przed wygaśnięciem umowy należy podpisać kolejną. Powstanie luki między umowami grozi poważnymi konsekwencjami. Jakimi? Sprawdź!

Kary finansowe

Zapominalscy kierowcy dotkliwie odczują skutki swojej niefrasobliwości. Właściciele nieubezpieczonych pojazdów muszą ponieść kary finansowe. Ich wysokość uzależniona jest od długości przerwy między polisami oraz typu pojazdu. Najniższa kara dla właściciela samochodu osobowego wynosi w tym roku 1120 zł, a najwyższa – 5600 zł (jeśli pojazd nie jest ubezpieczony od 14 dni i dłużej). Kierowca samochodów ciężarowych mogą zapłacić nawet 8400 zł. W przypadku motocykli maksymalna opłata wynosi 930 zł. Warto wiedzieć, że co roku wysokość kar się zmienia (rośnie). Ponadto, ubezpieczony musi być każdy samochód i motocykl, nawet nieużywany.

Brak czasu? Kup ubezpieczenie przez Internet!

Nie zdążysz odwiedzić agenta przed wygaśnięciem umowy OC? Żaden problem – możesz kupić niedrogie ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki w cenionej grupie Compensa. Po obliczeniu kosztów możesz podpisać umowę z ubezpieczycielem przez Internet. Warto wiedzieć, że nowoczesne strony są starannie szyfrowane i zabezpieczane, więc udostępnienie swoich danych w tym przypadku nie wiąże się z żadnym zagrożeniem.

 

 

 

Check Also

Polski rynek motoryzacyjny

Z roku na rok wielu kierowców zaczyna przywiązywać coraz większą wagę do tego, czym poruszają …