Home / Dom i Wnętrze

Dom i Wnętrze

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, kiedy tylko przyjdzie na to ochota? Okazuje się, że nie trzeba wiele. Stół tarasowy rozsuwany to bez wątpienia jedna z najchętniej wybieranych opcji podczas aranżowania przydomowej przestrzeni. Taki stół stanie się punktem centralnym przestrzeni wypoczynkowej.

Read More »

Jakie zadaszenie na taras okaże się najlepsze?

Cień na tarasie to podstawa, by móc komfortowo wypoczywać w okresie lata. Jakie zadaszenie na taras wybrać? Jeszcze do niedawna na tarasach i w ogrodach królowały parasole. Dzisiaj znacznie częściej stawia się na nowoczesną pergolę. Czym jest pergola i jak jest zbudowana?

Read More »

Wygodny salon – propozycje aranżacji

Przestrzeń salonu czy pokoju dziennego może być wykorzystywana na wiele sposobów. Może być to miejsce wypoczynkowe, jak również przestrzeń do zapraszania gości, oglądania TV czy czytania. Kluczem jest odpowiednia aranżacja i zakup dopasowanego do potrzeb kompletu wypoczynkowego.

Read More »

Pielęgnacja roślin typu bonsai w Twoim ogrodzie

Sztuka tworzenia drzewek bonsai to piękne, choć dosyć czasochłonne hobby. Niewiele osób wie, że takie rośliny możemy z powodzeniem hodować nie tylko w naszych domach, ale i w ogrodach, na balkonach, tarasach i działkach. Bardzo ważne jest tylko przestrzeganie kilku zasad. Jakich? Wyjaśnimy to w poniższym artykule.

Read More »

Wygodny i praktyczny materac – co wybrać?

Chcąc zagwarantować sobie spokojny i wygodny sen, przede wszystkim warto pomyśleć o zmianie materaca. Ugniecione materace nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla ciała, dodatkowo mogą być one pełne roztoczy, które przyczynią się do powstawania reakcji alergicznych. Wśród najchętniej wybieranych materacy wymienia się modele o szerokości 120 i 140 cm. Dlaczego?

Read More »

Jak stworzyć wygodną przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie?

Odpoczynek wśród zieleni i blisko słońca to idealny przepis na udane lato. By móc w pełni wykorzystać jego atuty, warto zaaranżować przydomowy ogród czy taras. Nie trzeba wiele, by taka przestrzeń zmieniła się nie do poznania. Kluczem są odpowiednie meble, dodatki oraz element chroniący przed słońcem!

Read More »

Szafy na zamówienie – funkcjonalna zabudowa przestrzeni

Stworzenie funkcjonalnej zabudowy w mieszkaniach czy w domach jest dzisiaj prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. W tworzeniu niebanalnych wnętrz pomagają dekoratorzy i doświadczeni architekci. Jednym z chętnie wykorzystywanych rozwiązań są szafy na zamówienie. Jak tworzone są takie szafy? Z jakich materiałów są robione?

Read More »

Brazowe meble w kuchni w odpowiednim otoczeniu

Brązowe meble w kuchni sprawią, że całe pomieszczenie będzie wydawać się ciemne. Dlatego trzeba zadbać o inne kolory, jakie pojawią się w kuchni, aby ta nie sprawiała tak przygnębiającego wnętrza.

Read More »

Rattanowy i technorattanowy nowoczesny zestaw ogrodowy

Nowoczesny zestaw ogrodowy może zostać wykonany z różnych materiałów. Możliwości producentów w ostatnim czasie mocno się powiększyły. Wśród chętnie wykorzystywanych materiałów znajduje się rattan i technorattan. Dwie odrębne rzeczy, które coraz częściej spotykane są w polskich ogrodach.

Read More »

Drzwi balkonowe przesuwne – porady dla kupujących

Drzwi balkonowe przesuwne pozwalają tworzyć duże przeszklenia w domach, efektownie się prezentujące. To nie jedyny powód dla którego warto kupić tego typu okna balkonowe do domów. O czym powinny wiedzieć osoby, które chcą kupić tego typu drzwi i okna do swoich domów?

Read More »