Home / Dom i Wnętrze / Jakie zadaszenie na taras okaże się najlepsze?

Jakie zadaszenie na taras okaże się najlepsze?

Cień na tarasie to podstawa, by móc komfortowo wypoczywać w okresie lata. Jakie zadaszenie na taras wybrać? Jeszcze do niedawna na tarasach i w ogrodach królowały parasole. Dzisiaj znacznie częściej stawia się na nowoczesną pergolę. Czym jest pergola i jak jest zbudowana?

Pergola – odpowiedź na to, jakie zadaszenie na taras będzie najlepsze!

Zastanawiając się, jakie zadaszenie na taras wybrać, projektanci proponują nowoczesne pergole ogrodowe. Pergola to nic innego jak funkcjonalna konstrukcja, która skutecznie chroni przed słońcem, ale też podnosi estetykę otoczenia. Pergole świetnie wpisują się w nowoczesne trendy i pozwalają na kreatywne podejście do tematu zadaszenia. Jak zbudowana jest taka pergola?

Pergole wznoszone są modułowo – konstrukcja składa się z elementów aluminiowych, łączonych ze sobą. Zintegrowana rynna w konstrukcji pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Uwagę przyciąga dach, który wykonany jest z ruchomych listew. Lamele mogą obracać się wokół własnej osi, dzięki czemu użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej chroni skutecznie zarówno przed słońcem, jak i niespodziewaną mżawką. Dach nie nagrzewa się, dzięki czemu w cieniu pergoli panuje chłód. Pergola może być dodatkowo uzupełniona o panele boczne i frontowe. Służą one do tego, by chronić użytkowników przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Jakie zadaszenie na taras wybrać, by wyglądało elegancko?

Pergola, poza wysoką funkcjonalnością, jest też elementem podnoszącym estetykę otoczenia. Dzięki stonowanej kolorystyce i nowoczesnej formie świetnie wpisuje się ona w designerskie ogrody i tarasy. W cieniu pergoli warto ustawić wybrany komplet meblowy: meble wypoczynkowe lub kawowe sprawdzą się idealnie.

 

 

Check Also

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe Luksus nie musi oznaczać konsumpcjonizmu. W dzisiejszych czasach …