Home / Ciekawe / Warto jechać do Świnoujścia!

Warto jechać do Świnoujścia!

Dlaczego właśnie warto jechać do Świnoujścia? Odpowiedź jest jednoznaczna: dużo zmienia się w tym mieście. Z każdym rokiem staje się ono coraz bardziej przyjazne turystom. Jest to jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na noclegi Świnoujscie.

Nowe możliwości w Świnoujściu

Osoby wybierające Świnoujście jako miejsce swojego wypoczynku mogą liczyć się z dużymi ułatwieniami w kontekście organizacji miejskich połączeń drogowych. Jednym z nich jest wydrążenie tunelu między wyspami Uznam i Wolin. Inwestycja ma zostać oddana do użytku na początku lata 2023 roku. Oznacza to, że osoby decydujące się na wynajem noclegów w Świnoujściu będą miały łatwiejszy dostęp do wszystkich atrakcji miasta.

Dla każdego coś dobrego

Miasto Świnoujście kojarzy się z Morzem Bałtyckim, ale to nie oznacza, że nadmorska plaża jest jedynym miejscem wypoczynku. Wręcz przeciwnie – turyści mogą również wypocząć nad tutejszymi jeziorami i innymi miejscami wręcz stworzonymi do wypoczynku. Przykładem są dwa wzgórza: Zielonka i Piaskowa Góra. Są one umiejscowione we wschodniej części miasta i oferują przepiękny widok na Wicko Wielkie. Jest to też idealne miejsce dla osób, które kochają tereny zielone.

Blisko do granicy z Niemcami

Wybierając Noclegi Świnoujscie, można łatwo zawędrować do zachodnich sąsiadów. Granica znajduje się na zachodnim skraju miasta, a przekroczenie jej – w związku z aktualnymi przepisami – jest bardzo proste i nie wymaga specjalnych formalności. Świnoujście to idealne miejsce dla osób, które chcą zobaczyć i poznać zupełnie nowe miejsca. Z miasta można wyjechać do Niemiec na kilka godzin, a także na kilka dni.

Promem do Szwecji

Choć z wielu miast polskiego wybrzeża kursują promy, to ze Świnoujścia płyną one najkrócej. Można nimi dotrzeć do Szwecji, Niemiec, a także – w niektórych przypadkach – do Wielkiej Brytanii. Krótki rejs z pewnością przypadnie go gustu osobom, które cierpią na chorobę morską i zwyczajnie nie lubią otwartych, morskich przestrzeni.

Wakacyjne nocowanie w Świnoujściu to idealna propozycja dla osób, które chcą wypocząć w dość specyficznym i niepowtarzalnym miejscu.

Check Also

Jak znaleźć firmę budowlaną dla siebie?

Budowa własnego domu to spore wyzwanie. Wymaga nie tylko zainwestowania dużej kwoty, ale również poświęcenia …