Home / Ciekawe / Zalety oprogramowania do inwentaryzacji środków trwałych

Zalety oprogramowania do inwentaryzacji środków trwałych

Każdy choć raz ręcznie przeprowadził coroczną inwentaryzację. Po pierwszym kontakcie z oprogramowaniem do inwentaryzacji środków trwałych okazuje się, że proces ten będzie wielokrotnie szybszy i łatwiejszy.

Oprogramowanie do inwentaryzacji środków trwałych znacznie przyspiesza proces inwentaryzacji, oszczędzając czas na określanie składowych majątku i ręcznemu wprowadzaniu niezbędnych informacji do formularzy inwentaryzacji. Dzięki oprogramowaniu inwentaryzacja nie wymaga udziału dużej liczby pracowników i jest przeprowadzana bezbłędnie.

Zalety oprogramowania do inwentaryzacji

Oprogramowanie do inwentaryzacji środków trwałych daje możliwość przypisania osoby odpowiedzialnej finansowo do określonego obiektu, powiązania własności z lokalem, a nawet dodania zdjęcia do każdego rekordu. Program wychwytuje rozbieżności pomiędzy dokumentacją, a rzeczywistą dostępnością, umożliwia podgląd planu inwentaryzacji w czasie rzeczywistym. Aplikacja posiada filtry, które dokonują selekcji zeskanowanych i nieskanowanych obiektów. Oprogramowanie do inwentaryzacji współpracuje z kodami kreskowymi, dzięki temu wygodnie jest tworzenie i drukowanie etykiety.

Oprogramowanie jest kompatybilne z najczęściej używanymi programami księgowymi i płatniczymi.

Oprogramowanie do inwentaryzacji oszczędza czas

Program inwentaryzacyjny samodzielnie generuje przesunięcia i odpisy środków trwałych. Po wyładowaniu danych zbiorczych do systemu rozliczeń towarowych pozostaje tylko poprawnie sporządzić zestawienie wyników w dwóch egzemplarzach. Czas jest zasobem, którego nie można uzupełnić i nadrobić. Dlatego oczywistym jest, że menedżerowie dążą do optymalizacji rutynowych procesów biznesowych, takich jak inwentaryzacja. Dlatego, aby oszczędzić czas i wysiłek pracowników firmy, inwentaryzacja środków trwałych powinna odbywać się automatycznie, a to wymaga specjalistycznego oprogramowania. Profesjonalny program do inwentaryzacji środków trwałych pozwala szybko, bezbłędnie, inwentaryzować środki trwałe przez kilka osób, nie odrywając zespołu od jego bezpośrednich obowiązków.

Wyposażenie do inwentaryzacji środków trwałych

Wśród urządzeń współpracujących z oprogramowaniem do inwentaryzacji można wymienić terminale magazynujące dane, smartfony lub tablety. W przypadku przeprowadzania obowiązkowej inwentaryzacji środków trwałych za pomocą telefonu komórkowego można podłączyć zewnętrzny skaner kodów kreskowych poprzez złącze USB lub Bluetooth w celu odczytania kodowania. Transfer danych pomiędzy systemem księgowym a programem inwentaryzacyjnym odbywa się najczęściej partiami i może odbywać się zarówno przez sieć Wi-Fi, jak i przez łącze USB.

Więcej informacji znajdziesz na stronie oprogramowanie do inwentaryzacji środków trwałych.

Check Also

Jak znaleźć firmę budowlaną dla siebie?

Budowa własnego domu to spore wyzwanie. Wymaga nie tylko zainwestowania dużej kwoty, ale również poświęcenia …