Home / Dom i Wnętrze / Wygodny salon – propozycje aranżacji

Wygodny salon – propozycje aranżacji

Przestrzeń salonu czy pokoju dziennego może być wykorzystywana na wiele sposobów. Może być to miejsce wypoczynkowe, jak również przestrzeń do zapraszania gości, oglądania TV czy czytania. Kluczem jest odpowiednia aranżacja i zakup dopasowanego do potrzeb kompletu wypoczynkowego.

Jak tworzone są meble wypoczynkowe?

Szukając funkcjonalnych sof czy foteli, warto z bliska przyjrzeć się temu, jak są tworzone. Meble wypoczynkowe opierają się na stelażach wykonanych z płyt meblowych, rzadziej z litego drewna. Konstrukcje takie zabezpieczone są przed ścieraniem, odkształcaniem, działaniem wilgoci. Wewnątrz sof i foteli umieszcza się sprężyny i pianki, czyli struktury, które zapewniają wygodę. Okrycie mebli tworzą tapicerki wykonywane z tkanin bawełnianych, weluru, ale też naturalnej skóry.

Jaki komplet wypoczynkowy wybrać?

Szeroki wybór narożników, foteli i kompletów wypoczynkowych sprawia, że znalezienie propozycji dopasowanej do potrzeb nie jest trudne. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się komplety wypoczynkowe skórzane. Świetnie sprawdzają się one w nowoczesnych wnętrzach, gdzie ceniona jest zarówno wygoda, jak i niebanalny wygląd zastosowanych rozwiązań. Nowoczesne meble tapicerowane naturalną skórą są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, ale też przed wnikaniem kurzu. Drogą propozycją są komplety z funkcją relaksu. Sofy i fotele z funkcją relaks uzupełnia się o wysuwane zagłówki oraz podnóżki – wystarczy niewielki ruch, by zmienić parametry takiego mebla. Wiele osób, szczególnie mieszkających w mieszkaniach blokowych, decyduje się na sofy z funkcją spania. Sofy takie posiadają przemyślaną konstrukcję, która pozwala zmienić mebel wypoczynkowy w wygodne łóżko. Wewnątrz sofy znajdują się komory do przechowywania pościeli.

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …