Home / Technologia / Rozwiązania fintech w życiu codziennym

Rozwiązania fintech w życiu codziennym

Fintech software jest prężnie rozwijane, m.in. przez Polski Standard Płatności. Polska wiedzie prym, jeżeli chodzi o fintech software development. Aczkolwiek, są również i inne firmy, które bazują na tej technologii, podsuwając użytkownikom ciekawe rozwiązania.

PayPal dla całego świata

Fintech software development servces zrewolucjonizują świat. W jaki sposób? Oferując coraz to nowsze możliwości. Jedną z takich rewolucji jest PayPal, który zaliczany jest do grona światowych liderów. Powstał w 1998 roku. Założycielem był nie kto inny, jak Elon Musk. W chwili obecnej, PayPal może pochwalić się ponad 200 mln użytkowników, w 190 krajach na całym świecie, a liczba ta z dnia na dzień wzrasta. Zalety PayPal? Możliwość wykonania błyskawicznych przelewów przy zachowaniu absolutnej anonimowości. Jedyny wymóg to wpisanie adresu e-mail podczas realizacji transakcji.

Chiński Alipay

Fintech software development servces cieszą się popularnością na całym świecie. Również w Chinach, gdzie działa Alibaba Group – lider w branży e-commerce. To oni odpowiedzialni są za powstanie Alipay, czyli chińskiego odpowiednika PayPal. Alipay może pochwalić się tym, że już w 2013 roku wyprzedził PayPal pod względem liczby użytkowników. Aczkolwiek, należy dodać, że w głównej mierze obsługuje on tylko chińskie transakcje. Czy Polacy mają do czynienia z AliPay? Oczywiście, że tak. Jest to bowiem główny operator, który obsługuje płatności Aliexpress. 

System obsługi płatności PayU

Fintech software company np. 10Clouds, pracują nad nowymi technologiami. Chociażby takimi, jak system obsługi płatności PayU. Co prawda, powstał on w Holandii, w 2002 roku, ale obecnie jest to największy system obsługi płatności w Polsce. Może to trudne do uwierzenia, ale na co dzień korzysta z tego ponad 300 tysięcy sprzedawców i miliony kupujących. Nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Obecnie PayU obecne jest w 18 krajach. Warto dodać, że ten system oferuje ponad 300 wygodnych metod płatności. 

Uber

Która fintech software development company odpowiedzialna jest za Ubera?  Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w San Francisco. To dzięki nim dostępna jest aplikacja mobilna, dzięki której w szybki i prosty sposób można zamawiać przejazdy samochodem. Bez konieczności wykonywania telefonów do korporacji. Jest wielu przeciwników Ubera (jednak nie chodzi tu o samą technologię fintech), ale nie ma co zaprzeczać – i tak chętnie ta opcja jest wykorzystywana przez ludzi, w tym również w Polsce. 

 

Check Also

Wilgoć – wróg twoich produktów

Wilgoć to prawdziwa zmora wszystkich tych, którzy zajmują się produkcją, magazynowaniem lub transportem produktów wrażliwych …