Home / Dom i Wnętrze / Jak urządzić kuchnię w starym stylu?

Jak urządzić kuchnię w starym stylu?

Historia ma nam wiele do powiedzenia. Na pewno możemy przypomnieć sobie najważniejsze fakty historyczne dla Polski. A czy jesteśmy w stanie powiedzieć coś na temat aranżacji w dawnych latach. Jak zaprojektować kuchnię zgodnie z duchem lat minionych?

Piękna, stylizowana kuchnia

Jak zaprojektować kuchnię, która w naszych głowach będzie przypominać stare, dobre czasy? Ten moment, kiedy prosto z dworu wbiegaliśmy do kuchni babci, gdzie czekał na nas zawsze ciepły posiłek. Ten moment, gdzie można było ogrzać się przy wielkim, kaflowym piecu po kilku godzinach spędzonych na śniegu. Tak, wspomnienia są piękne i mamy teraz okazję do tego, aby urządzić kuchnię właśnie w takim stylu. Do wyboru mamy wiele takich zestawów meblowych, które zaprojektowane są zgodnie z modnym stylem retro. Kuchnia stanie się pięknym, stylizowanym miejscem, gdzie będziemy chcieli spędzać dużo czasu.

Jak zaprojektować kuchnię z dobrą podłogą?

Nie zapominajmy o tym, że w kuchni, niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, musimy zabezpieczyć podłogę i ściany. Bazujmy na takich materiałach, które nie tylko będą odporne na zabrudzenia lub łatwe do czyszczenia, ale także odporne na wilgoć. Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie takiej wilgoci jest naprawdę dużo. Warto więc pomyśleć o tym, aby na podłodze położyć płytki, np. w czarno-biały wzór, który idealnie wpisuje się w trendy stylu retro. Na ścianę warto wybrać farbę łatwo zmywalną. Jeżeli dojdzie do jakiegoś zabrudzenia, wystarczy tylko wyjąć szmatkę, aby móc wszystko dokładnie wyczyścić. 

 

Check Also

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe Luksus nie musi oznaczać konsumpcjonizmu. W dzisiejszych czasach …