Home / Dom i Wnętrze / Rattanowy i technorattanowy nowoczesny zestaw ogrodowy

Rattanowy i technorattanowy nowoczesny zestaw ogrodowy

Nowoczesny zestaw ogrodowy może zostać wykonany z różnych materiałów. Możliwości producentów w ostatnim czasie mocno się powiększyły. Wśród chętnie wykorzystywanych materiałów znajduje się rattan i technorattan. Dwie odrębne rzeczy, które coraz częściej spotykane są w polskich ogrodach.

Rattanowy, nowoczesny zestaw ogrodowy

Tego typu meble pojawiły się jako pierwsze, jeżeli porówna się do siebie obydwa rodzaje materiałów. Charakterystyczna plecionka, która łączona jest najczęściej z wygodnymi poduchami do siedzenia. Meble rattanowe występują w różnym formacie – począwszy od wygodnych sof, wzorowanych na tym, co znaleźć można w salonie, przez fotele, stoły, czy też małe pufy i podnóżki. Są to zestawy polecane do miejsc, gdzie ma się do czynienia z zadaszeniem. Znaleźć je można w odcieniach jasnych oraz ciemnych. Często spotykany jest brąz, ale równie elegancko wygląda szarość, czerń, czy też biel w tym wydaniu.

Technorattanowe meble na ogród

Czy to możliwe, że różnica tkwi jedynie w nazwie? Oczywiście, że nie. Technorattan powstał na skutek prac nad rattanem. Producenci chcieli stworzyć coś jeszcze bardziej lepszego niż rattan. W ten sposób powstał technorattan, który pozwala na produkcję jeszcze bardziej odpornego kompletu na ogród. Lepsza wytrzymałość na warunki atmosferyczne, a także rzadsza konserwacja – to dwie główne cechy, które odróżniają ten nowoczesny zestaw ogrodowy. W związku z metodami produkcji, komplet takich mebli ogrodowych jest nieco droższy niż sam rattan. 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …