Home / Dom i Wnętrze / Rattanowy i technorattanowy nowoczesny zestaw ogrodowy

Rattanowy i technorattanowy nowoczesny zestaw ogrodowy

Nowoczesny zestaw ogrodowy może zostać wykonany z różnych materiałów. Możliwości producentów w ostatnim czasie mocno się powiększyły. Wśród chętnie wykorzystywanych materiałów znajduje się rattan i technorattan. Dwie odrębne rzeczy, które coraz częściej spotykane są w polskich ogrodach.

Rattanowy, nowoczesny zestaw ogrodowy

Tego typu meble pojawiły się jako pierwsze, jeżeli porówna się do siebie obydwa rodzaje materiałów. Charakterystyczna plecionka, która łączona jest najczęściej z wygodnymi poduchami do siedzenia. Meble rattanowe występują w różnym formacie – począwszy od wygodnych sof, wzorowanych na tym, co znaleźć można w salonie, przez fotele, stoły, czy też małe pufy i podnóżki. Są to zestawy polecane do miejsc, gdzie ma się do czynienia z zadaszeniem. Znaleźć je można w odcieniach jasnych oraz ciemnych. Często spotykany jest brąz, ale równie elegancko wygląda szarość, czerń, czy też biel w tym wydaniu.

Technorattanowe meble na ogród

Czy to możliwe, że różnica tkwi jedynie w nazwie? Oczywiście, że nie. Technorattan powstał na skutek prac nad rattanem. Producenci chcieli stworzyć coś jeszcze bardziej lepszego niż rattan. W ten sposób powstał technorattan, który pozwala na produkcję jeszcze bardziej odpornego kompletu na ogród. Lepsza wytrzymałość na warunki atmosferyczne, a także rzadsza konserwacja – to dwie główne cechy, które odróżniają ten nowoczesny zestaw ogrodowy. W związku z metodami produkcji, komplet takich mebli ogrodowych jest nieco droższy niż sam rattan. 

 

Check Also

Jakie zadaszenie na taras okaże się najlepsze?

Cień na tarasie to podstawa, by móc komfortowo wypoczywać w okresie lata. Jakie zadaszenie na …