Home / Ciekawe / Hosting stron www – wybierz go z głową!

Hosting stron www – wybierz go z głową!

Na komfort użytkowania strony internetowej wpływa wiele czynników – płynność, szybkość ładowania treści, ilość reklam, kolorystyka, a nawet użyta czcionka. O tym, jak dana strona będzie spełniać swoje zadanie, w ogromnej mierze decyduje hosting. Czym jest hosting stron www? Jak wybrać ten najlepszy? Sprawdź!

Darmowy hosting stron www? Niekoniecznie!

Hosting stron www najprościej zdefiniować można jako usługę polegającą na udostępnianiu danej stronie miejsca i zasobów na serwerze. Serwer z kolei jest zaawansowanym systemem umożliwiającym mniejszym jednostką pracę przez 24 godziny na dobę.

Osoby uruchamiające swoją stronę www mają dwie możliwości – wykupić usługę hostingową albo skorzystać z darmowej wersji. Wydawać by się mogło, że wybór darmowego hostingu jest szansą na spore oszczędności. Jednak zanim zdecydujesz się na ten krok, zastanów się dwa razy. Natrętne reklamy uniemożliwiające internautom swobodny dostęp do prezentowanych  na stronie treści, wolne ładowanie się stron, częste awarie  i słabe zabezpieczenie danych to tylko część zagrożeń, z jakimi będziesz musiał się w tym przypadku zmierzyć.

Na co zwrócić uwagę?

Podpisanie umowy z zaufanym hostingodawcą jest gwarancją bezpieczeństwa i zadowolenia. Wbrew pozorom koszt usługi nie jest wygórowany. Umowy zawierane są zazwyczaj na rok. Do najważniejszych punktów, które powinny znaleźć się  w dokumencie, zaliczyć możemy uptime (procentowy czas bezawaryjnego działania serwera), stan techniczny serwera, dostępne technologie, szybkość łącza, transfer, limit powierzchni dyskowej, częstotliwość wykonywania backupów. Wartość poszczególnych parametrów ma ogromny wpływ na działanie strony, dlatego osobom niedoświadczonym przed podpisaniem umowy  zalecamy konsolację ze specjalistą, który objaśni wszystkie problematyczne kwestie.

 

 

Check Also

Zalety oprogramowania do inwentaryzacji środków trwałych

Każdy choć raz ręcznie przeprowadził coroczną inwentaryzację. Po pierwszym kontakcie z oprogramowaniem do inwentaryzacji środków …