Home / Dom i Wnętrze / Jak zaaranżować ciekawą kuchnię?

Jak zaaranżować ciekawą kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń w której powinniśmy czuć się komfortowo i wygodnie – podkreślają architekci, ale i sami mistrzowie kuchni. Tylko w pomieszczeniach dostosowanych do naszych potrzeb będziemy mogli z powodzeniem realizować nasze kulinarne pasje. Jakie meble i dodatki wybrać, aby kuchnia stała się naszym ulubionym miejscem w domu? O czym pamiętać wybierając meble?

W poszukiwaniu idealnych mebli

Jakie powinny być idealne meble kuchenne? Z pewnością eleganckie, ale przede wszystkim trwałe: musimy pamiętać, że będą one narażone na wysokie temperatury, działanie pary wodnej, ale również na odpryskiwanie tłuszczów – mówią pracownicy firmy rega-meble.pl, która specjalizuje się w tworzeniu wysokiej klasy mebli kuchennych na Podbeskidziu i w całym kraju. Meble kuchenne powinny być również odporne na ścieranie, wnikanie brudu, łatwe w czyszczeniu. Zdecydowana większość producentów wykorzystuje płyty meblowe, płyty laminowane, okleiny ABS, ale również naturalne drewno. Oczywiście całkowity koszt mebli kuchennych w dużej mierze uzależniony będzie od wybranego przez nas materiału, ale też od rodzaju zastosowanych rozwiązań. Co to znaczy?

Funkcjonalne meble kuchenne – czyli jakie?

Chcąc jak najbardziej unowocześnić własną kuchnię przede wszystkim pomyślmy o technologiach i elementach, które sprawdzą się w niej najlepiej. Systemy szafek to dzisiaj wiele ciekawych produktów, które pozwolą nam na wykorzystanie maksimum dostępnej przestrzeni i uzyskanie dostatecznej ilości miejsca na przechowywanie garnków, patelni, zastawy stołowej. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się przede wszystkim szafki typu cargo, które pozwalają na zaaranżowanie niewielkich przestrzeni pomiędzy bryłami meblowymi a ścianą. Dobrym pomysłem są także szafki podsufitowe, otwierane do góry.

 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …