Home / Dom i Wnętrze / Zadaszenia tarasu – ciekawe rozwiązania

Zadaszenia tarasu – ciekawe rozwiązania

Zadaszenia tarasu stanowią ciekawe rozwiązania dla osób posiadające ogród lub wielki taras na świeżym powietrzu. Warto dowiedzieć się o nich kilku podstawowych informacji, aby wiedzieć jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

Zadaszenia tarasu – strona północna

Nie można zapomnieć o tym, że zadaszenia tarasu zawsze muszą zostać wykonane po odpowiedniej stronie domu. W ten sposób będzie można cieszyć się ich pełną funkcjonalnością i ogromną wygodą. Najczęściej zadaszenia tarasu wykonuje się po północnej stronie domu. Przy czym w tym wypadku należy uważać, ponieważ nie można wykonywać tutaj całościowego zadaszenia tarasu. Lepiej zdecydować się na markizy, które będzie można w dowolny sposób regulować. W ten sposób sprawimy, że do salonu nadal będzie przedostawało się światło dzienne. 

Zadaszenia tarasu – strona południowa

Zadaszenia tarasu wykonywane są także na południowej stronie domu. Wszystko bowiem dokładnie zależy nie tylko od konstrukcji całego budynku, ale również od wyjścia na ogród, po której stronie się ono znajduje. Budując zadaszenie tarasowe od południowej strony nie można zapomnieć o tym, że można tutaj wykonać całościowy dach. Wszystko przez to, że od tej strony słońce obecne jest przez wiele długich godzin. Dobrym materiałem na dach w takim przypadku będzie materiał lub markiza. Nie warto brać pod uwagę szklanego zadaszenia tarasowego, bowiem ten materiał będzie powodował, że w pokoju dziennym będzie robić się na długi czas bardzo gorąco i nieprzyjemnie. 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …