Home / Dom i Wnętrze / Wybierz idealne meble ogrodowe do ogrodu i na taras

Wybierz idealne meble ogrodowe do ogrodu i na taras

Czy meble ogrodowe mogą zmienić oblicze naszego tarasu czy ogrodu? Zdecydowanie tak – przekonują o tym nie tylko architekci zieleni, ale i projektanci mebli outdoorowych. Szukając idealnego kompletu zwracajmy uwagę nie tylko na estetykę i elegancję, ale przede wszystkim na funkcjonalność oraz trwałość. Jakie meble ogrodowe wybrać?

Komfort na najwyższym poziomie – meble ogrodowe technorattanowe

Szeroki wybór kompletów ogrodowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji nie powinno być problemem. Producenci mebli proponują nam wiele interesujących rozwiązań, wśród których meble ogrodowe z technorattanu są jednymi z najczęściej wybieranych. Meble technorattanowe są doskonale znane, a dzisiaj projektanci przedstawiają je w całkowicie nowej odsłonie. Meble technorattanowe pozwolą w prosty sposób zaaranżować miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będziemy my, nasze dzieci, bliscy, znajomi.

Meble technorattanowe oparto na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie finalnej wagi mebla i zagwarantowanie jego bezproblemowe podnoszenie, przenoszenie. Wierzch mebla pokrywa plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze. Taki materiał nie chłonie wilgoci, kurzu.

Jak chronić meble ogrodowe przed zniszczeniem?

Meble ogrodowe powinny być w okresie jesieni i zimy odpowiednio chronione – dzięki temu znacząco przedłużymy ich żywotność. Najlepszym sposobem na ochronę jest stosowanie pokrowców ogrodowych, wykonanych z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Takie pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, aby możliwe było idealne dopasowane pokrowca do kształtu mebla. Wiele z oferowanych pokrowców jest dedykowanych dla konkretnych mebli: sof narożnych, foteli, parasoli.

 

 

Check Also

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe Luksus nie musi oznaczać konsumpcjonizmu. W dzisiejszych czasach …