Home / Dom i Wnętrze / Nowoczesna kuchnia – jak urządzić atrakcyjne i praktyczne wnętrze?

Nowoczesna kuchnia – jak urządzić atrakcyjne i praktyczne wnętrze?

Urządzenie kuchni jest skomplikowanym procesem wymagającym wiedzy i kreatywności. W pomieszczeniu powinny przenikać się zachwycająca estetyka i funkcjonalność. Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom stojącym przed wyzwaniem zagospodarowania kuchennego wnętrza. O czym warto pamiętać? Jakie trendy są szczególnie godne uwagi? Sprawdź!

Powrót do natury

Zimne, pozbawione życia przestrzenie odchodzą do lamusa. Architekci coraz chętniej przemycają do swoich projektów naturalne materiały (drewno, kamień, rattan) dodające minimalistycznym aranżacjom ciepła. Wyrazistą ozdobą kompozycji stają się rośliny. W świecie wielkiego designu docenione zostało rzemiosło. Ręcznie wykonany stół, deski do krojenia w rustykalnym stylu, odrestaurowane krzesła vintage wniosą do kuchni klasę.

Kolorystyka

Ważnym czynnikiem wpływającym na klimat panujący w pomieszczeniu jest kolorystyka. To, jaka paleta sprawdzi się w danym pomieszczeniu najlepiej, zależy przede wszystkim od wielkości kuchni. Właściciele mieszkań z otwartą, dużą, dobrze nasłonecznioną kuchnią mogą śmiało sięgać po ciemne, matowe kolory – antracyt, modną czerń, granat, czekoladowy brąz. W małych, nieustawnych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzą się jasne barwy i błyszczące, odbijające światło powierzchnie.

Organizacja

Nowoczesna kuchnia to przede wszystkim dobrze zorganizowana przestrzeń. Kuchenna zabudowa powinna pomieścić naczynia, drobny sprzęt, akcesoria i produkty spożywcze. Brak wystarczającej ilości miejsca do przechowywania i niepraktyczny układ sprawi, że na blatach i w szafkach będzie panował rozgardiasz utrudniający codzienne życie i odbierający radość z gotowania. Zadbaj o to, aby meble były bogate w głębokie szuflady z pełnym wysuwem oraz szafki z koszami cargo różnego typu. Nieocenionym sprzymierzeńcem w walce o nieskazitelny porządek będą liczne organizery.

Check Also

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe Luksus nie musi oznaczać konsumpcjonizmu. W dzisiejszych czasach …