Home / Dom i Wnętrze / Wybieramy rattanowy fotel do ogrodu

Wybieramy rattanowy fotel do ogrodu

Wśród licznych propozycji producentów mebli ogrodowych rattanowy fotel jest jednym z najchętniej wybieranych. Klienci stawiają przede wszystkim na piękny design, ale i nietuzinkowe materiały. Czy taki mebel sprawdzi się na naszych tarasach i balkonach? Jak dbać o rattan, aby mógł cieszyć nasze oczy przez szereg lat?

Piękne meble rattanowe – jak są tworzone?

Nowoczesne meble rattanowe to marzenie wielu posiadaczy ogrodów i tarasów. Meble takie odznaczają się nie tylko trwałością, ale przede wszystkim wysoką estetyką. Elementy takie jak rattanowy fotel sprawdzą się zarówno na balkonach, na tarasach czy w ogrodach, ale wiele osób stosuje je także na werandach czy patio. Rattanowy fotel posiada siedzisko i oparcie wykonane z rattanowej plecionki – rotang pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju, dzięki czemu środowisko naturalne nie jest dewastowane. Stelaż takiego fotela tworzy się z aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie aluminium pozwala na zachowanie niskiej wagi samego mebla, a malowanie proszkowe sprawia, że stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i rdzy.

Rattanowy fotel bez trudu zestawimy z niewielkim stolikiem kawowym czy też dwuosobową sofą również wykonaną z rattanu. W tak zaprojektowanym miejscu wypoczynkowym będziemy mogli podziwiać przyrodę, czytać, ale również podawać posiłki czy nawet pracować.

Jak chronić rattanowy fotel i inne meble rotangowe?

Rotang jest materiałem, który wymaga ochrony przed nadmierną wilgocią. W okresie jesieni i zimy konieczne jest zabezpieczenie mebli rattanowych, aby móc korzystać z nich przez długie lata. Rattanowy fotel najlepiej schować pod dedykowanym pokrowcem wykonanym z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie. Taki pokrowiec ochroni przed osiadaniem kurzu, promieniowaniem UV, ale pozwoli też na swobodną cyrkulację powietrza.

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …

eno.com.pl moralarte.com kerc.com