Home / Dom i Wnętrze / Prawidłowo przeprowadzona wymiana okien

Prawidłowo przeprowadzona wymiana okien

Nawet najdroższe okna stracą swoje walory techniczne, jeżeli wymiana okien zostanie wykonana w nieprawidłowy sposób. Od tego jak zostanie wykonany montaż nowych modeli okien zależy tak naprawdę ich jakość oraz parametry techniczne.

Wymiana okien – na co należy zwrócić uwagę

Bardzo ważne jest miejsce, gdzie będziemy chcieli okna umiejscowić. Nowe okna należy montować w ścianach jednowarstwowych w połowie grubości ściany, w ścianach dwuwarstwowych na krawędzi warstwy nośnej, w ścianach trójwarstwowych – w środkowej części warstwy termoizolacyjne. Jeżeli mamy do czynienia z domem energooszczędnym, pasywnym, to wymiana okien powinna nastąpić w grubości warstwy termoizolacyjnej. Dzięki temu unikniemy wykroplenia pary wodnej na ścianach oraz na szybach. 

Prawidłowo osadzone okna

Nie zapominajmy o tym, że wymiana okien musi również uwzględniać nie tylko usytuowanie okna, ale jego odpowiednie osadzenie. Te dwa czynniki wpływają to, jakie walory techniczne będą miały nasze okna. Pamiętajmy więc, że wszystkie okna muszą być dokładnie wypionowane i wypoziomowane. Wykonuje się to przy pomocy klinów lub podkładek. W ścianach dwu- i trójwarstwowych okna mocuje się do ścian specjalnymi stalowymi wspornikami. Następuje wysunięcie okien poza krawędź muru. W przypadku ścian jednowarstwowych ramy przykręca się bezpośrednio do muru śrubami. Zwane jest to również montażem bezpośrednim. Dopilnowanie takich detali przez ekipę montującą lub przez nas sprawi, że będziemy długo cieszyli się naszymi oknami. 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …

me-project.org ital-system.pl s-man.pl