Home / Dom i Wnętrze / Szafy na zamówienie – funkcjonalna zabudowa przestrzeni

Szafy na zamówienie – funkcjonalna zabudowa przestrzeni

Stworzenie funkcjonalnej zabudowy w mieszkaniach czy w domach jest dzisiaj prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. W tworzeniu niebanalnych wnętrz pomagają dekoratorzy i doświadczeni architekci. Jednym z chętnie wykorzystywanych rozwiązań są szafy na zamówienie. Jak tworzone są takie szafy? Z jakich materiałów są robione?

Szafy na zamówienie w mieszkaniach

Nie ma wątpliwości, że szafy na zamówienie to praktyczne rozwiązanie, kiedy szuka się dodatkowej przestrzeni do przechowywania – przekonują specjaliści z marki Rega Meble z Bielska-Białej, która specjalizuje się w tworzeniu szaf na wymiar. Szafy takie pozwolą na wykorzystanie niepraktycznych czy problematycznych wnęk. Szafy na zamówienie sprawią, że możliwe stanie się zabudowanie przestrzeni praktycznie pod sam sufit, przez co wykorzystać można maksimum miejsca. Szafy na zamówienie pozwolą na zaprowadzenie porządku, lepszą organizację przestrzeni oraz na estetyczne uzupełnienie wnętrza. Czy wiesz, że szafy tego typu tworzone są w ścisłej współpracy z zamawiającym?

Szafy na zamówienie krok po kroku

Jak powstają szafy na zamówienie? Pierwszym etapem jest dokładne wymierzenie miejsca, gdzie ma powstać szafa i określenie jej wysokości. Niezwykle istotny jest wybór materiałów – szafy na zamówienie mogą być tworzone zarówno z klasycznych płyt meblowych laminowanych czy lakierowanych, jak również z naturalnego drewna. Klient wybiera także rodzaj akcesoriów, które będą wykorzystywane wewnątrz szafy. Kolejno do pracy wkracza projektant, wcześniej konsultując się z klientem, jakie są jego oczekiwania. Klient może całkowicie dopasować szafę do swoich potrzeb: określić liczbę i położenie półek, wykorzystać szuflady, drążek do wieszania ubrań. Warto dodać, że szafa może być uzupełniona zarówno o lustra wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w zależności od tego, jakie drzwi zostaną użyte.

 

 

 

Check Also

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe Luksus nie musi oznaczać konsumpcjonizmu. W dzisiejszych czasach …