Home / Dom i Wnętrze / Nowoczesny taras z salonu

Nowoczesny taras z salonu

Jak powinien zostać urządzony nowoczesny taras z salonu, który stanie się wygodną i komfortową przestrzenią do wypoczynku? Zwróćmy uwagę na kilka rzeczy podczas urządzania, aby mieć pewność, że będziemy mieli do czynienia z wyjątkowym miejscem na świeżym powietrzu.

Taras z salonu po dobrej stronie

Podczas aranżacji tarasu uwzględnijmy położenie jego względem stron świata. Ten, który położony jest po stronie północnej, będzie się dość mocno nagrzewał. Z góry zaplanujmy sobie miejsce zacienione, gdzie w razie potrzeby będzie można się schować. Unikajmy roślin, które potrzebują dużo wody – chyba, że mamy zamiar je każdego dnia mocno podlewać. Północna strona bardzo mocno się nagrzewać, dlatego meble z cienkiego plastiku mogą sobie nie poradzić ze stałą obecnością na słońcu. Taras po stronie południowej to z kolei ogromna ilość cienia, co będzie powiązane z dużym poziomem wilgotności. Urządzając taras zwracajmy uwagę na takie wskaźniki, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z miejscem wygodnym i komfortowym.

Dobre meble na tarasie

Taras z salonu nie obędzie się bez wygodnych mebli. Jeżeli chcemy iść z duchem nowoczesności, to dobrą propozycją staną się meble technorattanowe lub te ze szkła i metalu. Świetna propozycja, która łączy zeszłe z obecnymi. Chociaż tak naprawdę to powierzchnia tarasu zweryfikuje to, na jakie meble tak naprawdę będziemy mogli sobie pozwolić. W końcu musimy kupić coś takiego, co na pewno zmieści się na tarasie i z czego będziemy mogli korzystać przez cały rok. 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …

tromor.com.pl atn.org opensource.com