Home / Zdrowie i Uroda / Depilacja laserowa – gładka skóra na wyciągnięcie ręki!  

Depilacja laserowa – gładka skóra na wyciągnięcie ręki!  

 

Depilacja laserowa daje ogromną przewagę na rynku i wynosi się poza ramy tradycyjnych metod depilacyjnych. Daje ona pewność co do jakości skóry bez używania zbędnych mechanicznych metod depilacyjnych takich jak tradycyjne ostrza, jednorazowe żyletki czy kremy i pianki. Wraz z depilacją laserem można być pewnym co do jakości swojej skóry do końca życia! Bowiem jest to proces permanentny.

 

 

Depilacja laserowa – działanie

 

Działanie depilacji laserowej opiera się o wiązkę światłą, która produkowana jest przez skoncentrowany laser. Osoba, która zajmuje się przeprowadzaniem serii zabiegów ma za zadanie cyklicznie nakierowywać laser na daną powierzchnie ciała kobiety/mężczyzny, która poddawana jest depilacji. Światło posiada swoją moc i długość fali dzięki, której nagrzewa barwnik skóry do wysokich temperatur. Takiego stanu rzeczy nie wytrzymują cebulki włosowe, które ulegają destrukcji sprawiając, że włosy już nigdy nie wyrosną!

 

Sprawdź: Depilacja.pl

 

 

Karnacja ma tutaj duże znaczenie – osoby, które posiadają jaśniejszą skórę i jasne włosy mogą mieć problemy z przeprowadzeniem dokładnego procesu depilacji laserowej. Bowiem posiadają słaby kontrast, w którym niewielka ilość melaniny może nie doprowadzić do zniszczenia cebulek włosowych. Jednak cierpliwość często popłaca i więcej serii zabiegów daje korzystny i oczekiwany efekt.

 

Osoby z ciemniejsza karnacją są dość uprzywilejowane w tej kwestii. Ciemniejsza karnacja to więcej melaniny, którą łatwiej nagrzać. Z tego względu występuje większe prawdopodobieństwo doszczętnego zniszczenia cebulek włosowych. Zwiększa to skuteczność przeprowadzanego zabiegu gwarantując wysoki poziom satysfakcji.

 

 

Przeciwwskazania i bezpieczeństwo

 

Ogólnie mówiąc depilacja laserowa jest bezpieczna i bardzo dobrze przebadana. Dzięki temu z spokojem i bez obaw o uszczerbek na zdrowiu można poddawać się działaniu lasera depilacyjnego. Jednak są osoby, które powinny się wstrzymać. Jeżeli przyjmuje się specjalistyczną farmakoterapię, karmi się piersią, posiada cukrzyce czy choroby skóry to warto wstrzymać się z tym zabiegiem.

 

 

Check Also

Tkanka tłuszczowa – jak z nią skutecznie walczyć?

Tkanka tłuszczowa to prawdziwa zmora naszych czasów. Warto wiedzieć, że jej powstawanie jest wynikiem nie …