Home / Dom i Wnętrze / Trendy w ogrodzie

Trendy w ogrodzie

Nieodłączną częścią każdego nowo powstałego domu jest ogród. Zewnętrzna przestrzeń może stać się tętniącą życiem strefą rozrywki i relaksu, jeśli tylko odpowiednio o nią zadbasz. Czym charakteryzują się nowoczesne tarasy? Jakie meble warto wybrać na swoje patio? Sprawdź!

Czym charakteryzuje się taras w stylu nowoczesnym?

Taras w stylu nowoczesnym jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Starannie zaaranżowana przestrzeń zdominowana jest przez minimalistyczne, lekkie formy. Kompozycje oparte są na szlachetnych kolorach i jednolitych deseniach. Ogrodową mozaikę tworzą wypielęgnowana roślinność, komfortowe i stylowe meble oraz dodatki – luksusowe grille gazowe, paleniska, designerskie lampy, metalowe pergole albo parasole z dużymi, regulowanymi czaszami. Nowoczesne tarasy pełnią rolę dodatkowego pokoju, przedłużenia wnętrza domu.

Nietuzinkowe meble

Niewygodne zestawy składające się z drewnianych lub plastikowych stołów i krzeseł odchodzą do lamusa. Ich miejsce na modnych tarasach zajęły meble, które do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla zamkniętych pomieszczeń – narożniki i miękkie fotele. Doskonałym uzupełnieniem kompletu wypoczynkowego jest jednoosobowa, zabudowana huśtawka i miękki, regulowany leżak. Meble z kolekcji czołowych producentów wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie niszczeją pod wpływem czynników zewnętrznych. Technorattanowe lub aluminiowe stelaże uzupełniane są miękkimi poduszkami ze sprężystej pianki tapicerskiej impregnowanej teflonem. Ochronna warstwa tworzy na tkaninie hydrofobową powłokę, dzięki której brud i zanieczyszczenia nie wsiąkają w głąb włókien. W efekcie nawet jasne tkaniny zachowują swoją świeżość i nienaganny wygląd znacznie dłużej niż tylko przez kilka sezonów.

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …