Home / Ciekawe / Czy bieliznę można kupować online?

Czy bieliznę można kupować online?

Wiele sklepów przenosi swoją działalność do internetu. Obecnie w sieci można kupić praktycznie wszystko. Pytanie jednak brzmi, czy powinniśmy kupować tam też bieliznę? Czy internetowy sklep z bielizną to dobre miejsce na uzupełnienie garderoby?

Zwroty

Większość zakupów robionych za pośrednictwem internetu można bez problemu zwrócić w ciągu czternastu dni od otrzymania towaru. Wynika to z praw konsumentów i przepisów dotyczących umów zawieranych poza siedzibą firmy.

Jednak, żeby zwrócić bieliznę nie może ona być używana. Zwracać należy towar pełnowartościowy z opakowaniem i metkami. Jeśli będzie inaczej, to sprzedawca ma prawo nie przyjąć zwrotu.

Pamiętajmy, że bielizna to wyjątkowy rodzaj garderoby. Nie powinna ona być nigdy przymierzana na gołe ciało, bo jest to niehigieniczne. Warto, więc pamiętać o podstawowych zasadach higieny przy przymierzaniu i noszeniu bielizny.

Dobór rozmiaru

Sklep z bielizną zazwyczaj ma w swojej ofercie różne modele w bardzo różnych rozmiarach. Oznacza to, ogromny wybór. Łatwo jest, więc pomylić się i wybrać bieliznę w niewłaściwym rozmiarze. Nie powinno się też sugerować własną intuicją. To, że zwykle nosimy rozmiar „M” nie oznacza wcale, że ta konkretna bielizna w tym samym rozmiarze będzie dobrze leżała.

Właśnie dlatego trzeba koniecznie sprawdzać tabele rozmiarów. Wystarczy tylko zmierzyć się we wskazanych miejscach np. w pasie lub pod biustem i zapamiętać wynik. Później porównuje się go z liczbami podanymi w tabeli i wybiera się rozmiar najbardziej zbliżony do rzeczywistego.

Drugim sposobem na pomiar jest zmierzenie posiadanej bielizny. Wystarczy położyć ją na płaskiej powierzchni. Wtedy pomiar powinien być najbardziej rzetelny i wiarygodny. Czasami wyniki otrzymane na płasko trzeba pomnożyć razy dwa.

Czas wysyłki

Kupując bielizną w sklepie online warto sprawdzić, ile trwa wysyłka towaru. Czasami jest on sprowadzany, więc jego transport trwa dłużej np. sześć do ośmiu tygodni. Jeśli transport odbywa się na terenie kraju to trwa on dużo krócej.

Czas wysyłki należy uwzględnić głównie po to, by nie czuć rozczarowania, jeśli przesyłka będzie trwała zbyt długo. Czasami zamawiamy coś na ostatni moment, bo potrzebujemy tego na szybko. W takim wypadku nie ma czasu na czekanie na przesyłkę.

Jeśli zależy Ci na bardzo szybkich zakupach, to musisz jednak zrobić je w sposób tradycyjny. Dzięki temu wymarzoną bieliznę masz od razu w ręce i możesz ją przymierzyć jeszcze w sklepie. Jeśli czas odgrywa kluczową rolę, to zakupy stacjonarne będą strzałem w dziesiątkę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl.

Check Also

Zalety oprogramowania do inwentaryzacji środków trwałych

Każdy choć raz ręcznie przeprowadził coroczną inwentaryzację. Po pierwszym kontakcie z oprogramowaniem do inwentaryzacji środków …