Home / Zdrowie i Uroda / Nietrzymanie moczu – leczenie laserowe

Nietrzymanie moczu – leczenie laserowe

Nietrzymanie moczu dotyczy najczęściej kobiet po menopauzie. Jak przeciwdziałać temu schorzeniu? Poznaj metodę laserowego leczenia nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu – wstydliwa przypadłość, którą można wyleczyć laserem

Nietrzymanie moczu to uciążliwa przypadłość, która zmusza wiele kobiet do wycofania się z życia towarzyskiego, a nawet zawodowego. Osoby zmagające się z tym problemem często krępują się zwrócić o pomoc do specjalisty. Niesłusznie, ponieważ istnieją obecnie szybkie i nieinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu. Jedną z nich jest zabieg laserowy.

Przyczyny nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest schorzeniem, które może ujawnić się w różnych okresach życia kobiety, jednak najczęściej dotyczy pań w wieku okołomenopauzalnym ze względu na zmiany w gospodarce hormonalnej oraz osłabienie mięśni dna miednicy postępujące wraz z wiekiem. Bardzo częstą przyczyną nietrzymania moczu jest ciąża i poród, podczas którego mięśnie dna macicy ulegają znacznemu rozciągnięciu. Jednocześnie może dojść do rozciągnięcia pochwy, wskutek czego zmianie ulega kąt nachylenia cewki.

Metody leczenia nietrzymania moczu

Pierwszym krokiem w leczeniu nietrzymania moczu jest zamiana stylu życia i diety, w tym rodzaju i ilości przyjmowanych płynów. Aby zapobiegać popuszczaniu moczu, należy też wprowadzić do codziennego planu dnia ćwiczeń polegających na wzmacnianiu mięśni dna miednicy. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić farmakoterapię. Jeśli te sposoby okażą się nieskuteczne, warto rozważyć jeden z mało inwazyjnych zabiegów ginekologii estetycznej, dostępnych m.in. w warszawskiej Klinice Miracki

Do najmniej inwazyjnych metod leczenia nietrzymania moczu należy laseroterapia. Zabieg polega na fototermiczym obkurczeniu ścianek pochwy, co wpływa korzystnie także na okolicę podcewkową. Na podobnej zasadzie działa zabieg z użyciem radiofrekwencji QuadriPolarnej. W najbardziej zaawansowanych przypadkach nietrzymania moczu konieczne może okazać się leczenie operacyjne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka metoda będzie najlepsza w Twoim przypadku, skonsultuj się z ginekologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, wykonującym zabiegi ginekologii estetycznej. Po wykluczeniu przeciwwskazań specjalista będzie mógł dopasować odpowiednią procedurę do Twojego schorzenia.

Jak działa laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Zabieg laserem FemiLift Alma to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia pierwszych objawów nietrzymania moczu. Urządzenie to wykorzystuje falę światła laserowego o długości 1060 nm, która działa w trybie frakcyjnym. Podczas zabiegu wprowadzona do pochwy głowica lasera oddziałuje na jej najważniejsze obszary – przedsionek, przednią ścianę oraz ujście pęcherza moczowego. Procedura nie wymaga znieczulenia i trwa od kilkunastu minut do pół godziny.  

Energia lasera dostarczana jest w postaci punktowych bodźców termicznych. Umożliwia to podgrzanie głębokich warstw błony śluzowej bez naruszenia otaczającej tkanki, co intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Głównym celem zabiegu jest obkurczenie ścian pochwy. Laseroterapia prowadzi również do wzmocnienia całego obszaru ujścia cewki moczowej, powodując zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest mało inwazyjne, a rekonwalescencja niewymagająca. Do normalnego trybu życia można wrócić właściwie od razu, przy zachowaniu szczególnej delikatności wobec okolic intymnych. W ciągu około tygodnia po zabiegu nie można używać tamponów oraz wstrzymać się od aktywności seksualnej. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg wykonuje się w serii trzech sesji, oddzielonych od siebie czterotygodniowymi odstępami, koniecznymi dla wygojenia się tkanek po każdym zabiegu.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Check Also

Tkanka tłuszczowa – jak z nią skutecznie walczyć?

Tkanka tłuszczowa to prawdziwa zmora naszych czasów. Warto wiedzieć, że jej powstawanie jest wynikiem nie …