Home / Zdrowie i Uroda / Nadmierne owłosienie ciała – jak sobie z nim radzić?

Nadmierne owłosienie ciała – jak sobie z nim radzić?

Moda na gładką skórę trwa w najlepsze – panie, jak i panowie starają się panować nad tym, jak wygląd skóra ich rąk, nóg, brzucha. Najprostszym sposobem na zachowanie higieny skóry jest depilacja zbędnego owłosienia – obecnie mamy wiele możliwości pozbywania się włosów poprzez golenie, strzyżenie, wyrywanie. Wśród najbardziej rekomendowanych coraz częściej wymienia się zabiegi laserowe. Dlaczego?

Usuwanie owłosienia – jak robić to bezpiecznie i skutecznie?

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem dotyczącym zbędnego owłosienia jest wykorzystywanie golarek i maszynek. Dzięki nim w krótkim czasie uzyskamy gładką skórę. Niestety, efekty takich zabiegów utrzymują się… około doby, gdyż włosy zaczynają momentalnie odrastać. Nieco bardziej satysfakcjonującym zabiegiem może być woskowanie, czyli wyrywanie owłosienia przy pomocy specjalnych plastrów i rozgrzanego wosku. Efekt gładkiej skóry po takim zabiegu utrzymuje się o ok. 4 tygodni, po tym czasie włosy odrastają.

Permanentne usuwanie owłosienia – czy to możliwe?

Czy możliwe jest całkowite usunięcie owłosienia z wybranych partii ciała? Okazuje się, ze tak – umożliwi to odpowiedni sprzęt dla medycyny estetycznej. Lasery diodowe pozwalają na emitowanie światła o odpowiedniej fali, która nagrzewa i niszczy struktury włosa bez ryzyka uszkodzenia naskórka czy skóry. Dzięki kilku zabiegom laserowym możliwe jest całkowite usunięcie włosów z wybranych partii ciała (np. pach czy strefy bikini).

Warto wiedzieć, że każdy zabieg laserowania usuwania owłosienia powinien być poprzedzony odpowiednią konsultacją dermatologiczną lub z lekarzem ogólnym. Na podstawie wyników wywiadu lekarskiego dopasowana zostaje długość wiązki lasera, kolejno zaś wykonywana jest próba na niewielkim kawałku skóry. Po pozytywnym wyniku próby możliwe jest przejście do zasadniczego zabiegu.

 

 

Check Also

Akcesoria do robienia manicure i pedicure

  Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Nie trzeba wiele, aby prezentowały się nienagannie. Manicure …