Home / Dom i Wnętrze / Jak stworzyć wygodną przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie?

Jak stworzyć wygodną przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie?

Odpoczynek wśród zieleni i blisko słońca to idealny przepis na udane lato. By móc w pełni wykorzystać jego atuty, warto zaaranżować przydomowy ogród czy taras. Nie trzeba wiele, by taka przestrzeń zmieniła się nie do poznania. Kluczem są odpowiednie meble, dodatki oraz element chroniący przed słońcem!

 

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Szeroki wybór mebli ogrodowych stawia kupujących przed nie lada dylematem. Do wyboru są nowoczesne meble modułowe, oryginalne meble technorattanowe, komplety wypoczynkowe, zestawy kawowe. Wśród nich znaleźć można zarówno elementy odpowiednie do ogrodu, na taras czy nawet niewielki balkon. Istotne jest to, aby meble były wykonane z trwałych materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne i ścieranie. Warto też dopasować meble do wybranego przez siebie stylu. Uzupełnieniem dla konkretnych mebli mogą być dekoracyjne poduszki, pledy i koce. Przestrzeń wypoczynkową udekorować można dywanami zewnętrznymi czy eleganckimi lampionami.

 

Jak skutecznie ochronić się przed słońcem?

Chcąc odpoczywać w ogrodzie czy na tarasie, przede wszystkim warto pomyśleć o skutecznej ochronie przed palącym słońcem. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się przede wszystkim parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole zaskoczą zarówno świetnymi parametrami technicznymi, jak i elegancką linią. Szeroki wybór parasoli do ogrodu znaleźć można na stronie gardenspace.sk. Alternatywą dla klasycznych parasoli są pergole ogrodowe. Nowoczesne pergole to konstrukcje wznoszone modułowo, przez co mogą one zadaszyć dowolną przestrzeń. Atutem pergoli jest dach wykonany z ruchomych lameli – dzięki nim użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Pergole mogą zostać uzupełnione o dodatkowe rolety boczne i frontowe.

 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …