Home / Dom i Wnętrze / Wygodny i praktyczny materac – co wybrać?

Wygodny i praktyczny materac – co wybrać?

Chcąc zagwarantować sobie spokojny i wygodny sen, przede wszystkim warto pomyśleć o zmianie materaca. Ugniecione materace nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla ciała, dodatkowo mogą być one pełne roztoczy, które przyczynią się do powstawania reakcji alergicznych. Wśród najchętniej wybieranych materacy wymienia się modele o szerokości 120 i 140 cm. Dlaczego?

Piankowe materace 120×200 cm

Szukając sposobu na wygodny sen, warto zwrócić uwagę na materace 120×200. To komfortowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się na pojedynczym łóżku. Materace 120×200 oferowane są w różnych twardościach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt dopasowany do potrzeb. Wśród najpopularniejszych materacy 120×200 cm dominują materace piankowe, których wnętrze wypełniają trwałe pianki. Warto zwrócić uwagę szczególnie na pianki wysokoelastyczne, które zapewniają idealny punkt podparcia dla newralgicznych stref ciała (barki, biodra). Często poszukiwanym materacem jest model, w którego wnętrzu umieszczono piankę termoelastyczną. Ten rodzaj struktury mięknie pod wpływem ciepła ciała, dzięki czemu pianka dopasowuje się do jego kształtów.

Sprężynowe materace 140×200 cm

Materace sprężynowe cenione są przede wszystkim za wysoką trwałość i gwarancję wygody. Materace 140×200 to szerokość chętnie wykorzystywana na łóżkach podwójnych. Wewnątrz materaca 140×200 mogą być umieszczone zarówno sprężyny bonellowe, jak i kieszeniowe. Te drugie umieszczone są w kieszonkach materiałowych, dzięki czemu podczas ich pracy nie ocierają się o siebie. W ten sposób materac pracuje praktycznie bezgłośnie. Nowoczesne materace 140×200 sprężynowe uzupełniane są o wysokiej jakości pianki – mogą być to pianki wysokoelastyczne, pianki lateksowe wskazane dla alergików. Materace sprężynowe są zazwyczaj dwustronne, a każda strona ma inną twardość.

 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …