Home / Dom i Wnętrze / Jak wybrać materac 180×200 do spania?

Jak wybrać materac 180×200 do spania?

Rynek sypialniany obfituje w wiele rodzajów materacy, które można położyć na swoje łóżko. Jaki materac 180×200 będzie najlepszy dla nas? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ pod uwagę musimy wziąć piankę, lateks, sprężyny, jak również pozycje w jakich śpimy lub schorzenia na które na co dzień chorujemy.

Piankowy materac 180×200

Do najpopularniejszych należy ten, który wykonany jest z pianki. Jego historia jest tak samo długa prawie jak tych, które wykonane są ze sprężyn bonellowych. Przy czym obecna technika produkowania materacy piankowych znacznie różni się od tego, co jeszcze było kilkanaście lat temu. Materac 180×200 dedykowany jest dla osób, które cenią sobie dobre podparcie na linii kręgosłupa. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to rodzaj materaca, który “delikatnie otula” nasze ciało w momencie spania. Materace piankowe znajdą się w ogromnej przewadze na rynku i bez problemu znajdziemy je w ofercie każdego producenta takich rzeczy.

Materace sprężynowe – kieszeniowe

Materac 180×200 to idealna propozycja dla par. Dzięki temu, że każda sprężyna zamontowana jest w innej kieszeni, ruchy drugiej osoby śpiącej na naszym łóżku są w znacznym stopniu zniwelowane. Przy czym należy wiedzieć, że historia takich materacy również jest bardzo długa. Wiele osób sądzi więc, że są to materace przestarzałe. Jednak nie zapominajmy, że technika produkcji w ostatnich latach bardzo mocno się zmieniła. Obecne materace sprężynowe są o wiele lepsze, solidniejsze i co najważniejsze – wygodniejsze. 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …