Home / Dom i Wnętrze / Trwałe garnki i patelnie kuchenne – co wybrać?

Trwałe garnki i patelnie kuchenne – co wybrać?

Chcąc zaopatrzyć naszą kuchnię w najlepszej klasy produkty warto zwrócić uwagę na ofertę topowych producentów. W ostatnich latach proponują nam oni ciekawe innowacje i rozwiązania, które znacząco przekładają się na komfort w kuchni. Przygotowywanie posiłków jeszcze nigdy nie było tak proste i wygodne!

Patelnie, które zmienią proces smażenia!

Smak smażonych potraw jest wyjątkowy i ceniony przez wiele osób – potrawy z patelni są chrupkie, smakowite. Aby móc smażyć zdrowiej warto wybrać zestaw patelni wyposażonych w innowacyjne powłoki. Powłoki pozwolą na smażenie na mniejszej ilości tłuszczu, co przełoży się na zmniejszenie kaloryczności przygotowywanych dań. Zadaniem powłok jest również zmniejszenie ryzyka przywierania potraw do dna patelni. Powłoki mogą pełnić również role estetyczne – producenci proponują nam patelnie granitowe, w których wierzchnie powłoki imitują naturalny kamień i wprowadzają naturę do naszych kuchni. Na uwagę zasługują również rączki i uchwyty patelni – są one profilowane, często wykonywane z materiałów antypoślizgowych.

Garnki, dzięki którym gotowanie stanie się przyjemniejsze

Jakie garnki wybrać do naszej kuchni? Możliwości jest naprawdę wiele – topowi producenci oferują nam dzisiaj komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów, dzięki czemu bez trudu dopasujemy konkretny zestaw do naszych potrzeb. W zestawach znajdziemy niewielkie rondelki, garnki odpowiednie do gotowania na parze, garnki duże, idealne do zup. Ciekawym rozwiązaniem są też liczne dodatki, takie jak miarki do odmierzania płynów, cedzaki czy lejki. Garnki uzupełnione są o dedykowane pokrywki z niewielkimi odpowietrznikami – dzięki nim możliwe jest odparowanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. Pokrywki tworzone są z odpornego na uszkodzenia szkła hartowanego.

 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …