Home / Dom i Wnętrze / Prefabrykowane ściany betonowe – gotowe do montażu

Prefabrykowane ściany betonowe – gotowe do montażu

Budowa ścian nie musi być czasochłonnym procesem. Dzięki zastosowaniu prefabrykowanych ścian betonowych prace można znacznie skrócić!

Czym są ściany prefabrykowane betonowe?

Prefabrykaty to gotowe elementy budowlane tworzone w halach produkcyjnych. Są dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Elementy prefabrykowane są stosowane w branży budowlanej już od lat. Obecnie wybierane są coraz częściej. Zaawansowane technologie produkcyjne oraz malejące ceny powodują, że z prefabrykatów powstaje dzisiaj wiele obiektów.

Wśród dostępnych elementów tego typu duże znaczenie posiadają także prefabrykowane ściany betonowe, które stosowane są do tworzenia różnych rodzajów budynków – od hal produkcyjnych, poprzez obiekty rolnicze czy sportowe, a skończywszy na budownictwie mieszkaniowym.

Prefabrykaty ścian nie wymagają prowadzenia tradycyjnych robót budowlanych – murowania, docieplenia, tynkowania. Mogą posiadać stolarkę. Dostarczane są na budowę jako elementy od razu gotowe do zamontowania!

Różne rodzaje prefabrykowanych ścian betonowych

W użyciu znajdują się prefabrykowane ściany betonowe w wielu wariantach do wyboru. Można podzielić je przede wszystkim na:

– ściany jednowarstwowe – składają się jedynie z warstwy nośnej, inaczej nazywane ścianami pełnymi, mogą być fakturowane
– ściany wielowarstwowe – posiadają dodatkowe warstwy izolacyjną oraz elewacyjną, mogą również posiadać faktury dekoracyjne, na przykład cegły, łupka

Ściany te mogą posiadać także otworowanie zgodnie z założeniami projektowymi. Można wykonać w nich otwory przeznaczone pod montaż stolarki drzwiowej oraz okiennej, a także innych komponentów wymagających wycięć.

Prefabrykowane ściany betonowe – prosty i szybki montaż na placu budowy

Ściany prefabrykowane z betonu dostarczane są na plac budowy jako gotowe elementy przeznaczone do montażu. To ich najważniejsza zaleta i jednocześnie przewaga nad tradycyjną technologią budowlaną.

Inwestycja wykorzystująca prefabrykowane ściany tego typu może zakończyć się znacznie szybciej, bez opóźnień. Prace mogą być prowadzone również przez cały rok. W rezultacie gotowe obiekty dostępne są w rekordowo krótkim czasie. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku tych inwestycji budowlanych, które powinny być zrealizowane w jak najkrótszym terminie.

Do montażu gotowych elementów prefabrykowanych wykorzystuje się sprzęt ciężki. Są to odpowiednie dźwigi, które podnoszą i ustawiają elementy we właściwych pozycjach. W efekcie prace postępują ekspresowo!

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny prefabrykowane ściany betonowe.

Check Also

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe Luksus nie musi oznaczać konsumpcjonizmu. W dzisiejszych czasach …