Home / Dom i Wnętrze / Gotowe domy szkieletowe

Gotowe domy szkieletowe

Domy szkieletowe, prefabrykowane, drewniane, kanadyjskie – tyle nazw dla określenia budynków tworzonych w technologii szkieletowej. Tego rodzaju konstrukcje budowlane dają ogromne możliwości inwestorom. Czy w polskiej rzeczywistości ta wymagająca technologia budowlana ma szansę na sukces?

Domy szkieletowe – rodzaje

Domy szkieletowe tworzone są z drewna. Nie oznacza to jednak faktu, że tych konstrukcji nie dzieli się na kilka grup. Chodzi tutaj dokładnie o to jak dokładnie będzie wykonany cały szkielet. I tak mamy do czynienia ze szkieletem stalowym, który ma do 6 metrów szerokości oraz do 9 metrów długości. Ciekawą propozycją są domy z keramzytobetonu. Są one bardzo szybkie w montażu oraz mają bardzo dobrą izolację termiczną. Wiele osób doskonale zna domy drewniane z bali, które zachwycają swoim wyglądem, w szczególności na terenach górzystych. Kanadyjczyki to również jedna z grup takich domów wyróżniających się m.in. szybkim czasem powstania.

Domy z prefabrykatów małowymiarowych

Domy szkieletowe mogą być również tworzone z prefabrykatów małowymiarowych będącymi bardzo ciekawą propozycją dla inwestorów. Stan surowy takich budynków stawiany jest w bardzo szybkim czasie. Do wykonania takich budynków używa się: paneli PCW tworzących szalunek tracony, płyt zrębkowo cementowych mających grubość 19 cm przeznaczonych na ściany zewnętrzne i paneli styropianowych posiadających dodatkowe zbrojenie zapewniające sztywność konstrukcji nośnej. Prefabrykaty małowymiarowe nie przekraczają wielkością jednej kondygnacji budynku drewnianego. 

 

Check Also

Jaki stół tarasowy rozsuwany wybrać?

Jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń wypoczynkową blisko domu, by pozwalała ona na korzystanie z uroków lata, …

ttany-crepesandgalettes.com lishwebteachers.com 802.org