Home / Dom i Wnętrze / Dlaczego warto zdecydować się na wanny asymetryczne?

Dlaczego warto zdecydować się na wanny asymetryczne?

Jak wiadomo atrakcyjne urządzona łazienka jest marzeniem praktycznie każdego. Nie wszyscy mają jednak świadomość, jak dużo czasu codziennie spędzają w tym pomieszczeniu. Rekomendowane jest zatem zadbanie o to, by wnętrze prezentowało się możliwie najlepiej. W stworzeniu odpowiedniej aranżacji może pomóc wanna. Dlaczego z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wanny asymetryczne?

Wanny asymetryczne narożne

Zdecydowanie najczęściej wybierane są do niedużych łazienek. Nie tylko bardzo ciekawie są w stanie zaaranżować przestrzeń, ale również użytkownik ma w nich ogromne poczucie wygody. Ponadto produkt doskonale sprawdzi się w domach, gdzie znajdują się osoby starsze i dzieci.

Warto mieć świadomość, że wanny narożne w zdecydowanej większości przypadków są niżesz, dlatego zdecydowanie prostsze będzie wejście do nich. Ponadto niezwykle powszechne w tego rodzaju modelach siedziska umożliwiają na niezwykłą wygodę w stosowaniu wanny, a także wykonywanie różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych. Z kolei dla dzieci niesamowitą atrakcją będzie kąpiel w dwupoziomowej wannie.

Asymetryczne wanny akrylowe

Należy zdawać sobie sprawę, że profilowane modele wanien w zdecydowanej większości przypadków produkuje się z akrylu. Warto bowiem wiedzieć, że ten rodzaj materiału znacznie bardziej w porównaniu do stali daje się kształtować. Ponadto niezwykle ciepłe w dotyku tworzywo może charakteryzować się właściwościami termoizolacyjnymi i antypoślizgowymi.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wanny akrylowe są obecnie dostępne na rynku zarówno w wersji lewej, jaki i prawej. W ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie użytkownikowi dostosować wannę do układu łazienki. Ponadto podejmując decyzję o zakupie wanny asymetrycznej należy koniecznie zastanowić się czy obudowa ma być akrylowa czy wykonana z płytek ceramicznych.

Czym wyróżniają się asymetryczne wanny?

Warto wiedzieć, że w wannach asymetrycznych zawsze jeden z boków jest krótszy. Należy również podkreślić, że najmniejsze wanny omawianego rodzaju mają wymiary 90 x 140 cm. Większe modele będą z kolei w stanie spełnić oczekiwania osób, które szukają bardziej nietypowych rozwiązań do łazienek, a także są zwolennikami obszernych wanien z licznymi udogodnieniami.

Ponadto w większych narożnych wannach mogą bez żadnego problemu kąpać się nawet dwie osoby. Warto również wiedzieć, że mniej popularne wanny sześciokątne czy trapezowe doskonale zdadzą egzamin w nowoczesnych łazienkach, które są urządzane w bardzo prostym stylu. Należy również uwzględnić fakt, że zajmują stosunkowo dużo miejsca, dlatego rekomendowane są przede wszystkim do pokoi kąpielowych.

Check Also

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe

Ekologia w luksusie: Zrównoważone ekskluzywne meble ogrodowe Luksus nie musi oznaczać konsumpcjonizmu. W dzisiejszych czasach …