Home / Ciekawe / Lekki wózek na co dzień

Lekki wózek na co dzień

Szukając idealnego wózka dziecięcego pragniemy, aby był on lekki, zwinny i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, że wózek ma być nie tylko wygodny dla dziecka, ale również dla nas. Wiedzą o tym producenci i proponują rozwiązania, które z pewnością przełożą się na wysoką przyjemność i komfort podczas wspólnych spacerów.

Wózki 3w1 – komfort na długie lata!

Jednymi z najchętniej wybieranych są dzisiaj wózki 3w1. Lekki wózek 3w1 to propozycja dla rodziców, którzy szukają produktu na długie lata. Faktycznie: wózek tego typu może służyć dziecku już od pierwszych dni po jego urodzeniu. Wózek 3w1 składa się z trzech elementów: lekkiego stelaża z kółkami, gondoli oraz siedziska. Stelaż wykonano z aluminium malowanego proszkowo – zastosowanie tego tworzywa pozwoliło na zachowanie niskiej wagi wózka. Amortyzowane koła idealnie wybiorą wszelkie nierówności terenu, a wspólne spacerowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Wybierając wózek zwróćmy uwagę, czy kółka są piankowe czy pompowane!

Kiedy wymienić gondolę na siedzisko?

Gondola to wygodne łóżeczko, w którym dziecko może przysypiać w trakcie długich spacerów. Gondola zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – jest głęboka, ma wzmocnione dno i wysokie ranty. O komfort dziecka zadba dodatkowo szeroka budka, która ochroni malucha przed promieniowaniem słonecznym.

Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać gondolę wymieniamy na siedzisko. Posiada ono wiele punktów regulacji: możemy odchylać oparcie, podnosić podnóżek. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa również są regulowane, aby móc komfortowo przypiąć dziecko. Również rodzice mogą liczyć na wygodę: wózki uzupełniono o torby i schowki, które pomieszczą niezbędne przedmioty. W wielu dostępnych modelach przy rączce do prowadzenia wózka znajduje się hamulec ręczny.

 

 

 

Check Also

Jakie wyróżniamy rodzaje czujników rejestrujących?

Należy mieć świadomość, że na rynku dostępnych jest bardzo dużo czujników rejestrujących. Wybór powinien być …