Home / Dom i Wnętrze / Jak zaaranżować ciekawą kuchnię?

Jak zaaranżować ciekawą kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń w której powinniśmy czuć się komfortowo i wygodnie – podkreślają architekci, ale i sami mistrzowie kuchni. Tylko w pomieszczeniach dostosowanych do naszych potrzeb będziemy mogli z powodzeniem realizować nasze kulinarne pasje. Jakie meble i dodatki wybrać, aby kuchnia stała się naszym ulubionym miejscem w domu? O czym pamiętać wybierając meble?

W poszukiwaniu idealnych mebli

Jakie powinny być idealne meble kuchenne? Z pewnością eleganckie, ale przede wszystkim trwałe: musimy pamiętać, że będą one narażone na wysokie temperatury, działanie pary wodnej, ale również na odpryskiwanie tłuszczów – mówią pracownicy firmy rega-meble.pl, która specjalizuje się w tworzeniu wysokiej klasy mebli kuchennych na Podbeskidziu i w całym kraju. Meble kuchenne powinny być również odporne na ścieranie, wnikanie brudu, łatwe w czyszczeniu. Zdecydowana większość producentów wykorzystuje płyty meblowe, płyty laminowane, okleiny ABS, ale również naturalne drewno. Oczywiście całkowity koszt mebli kuchennych w dużej mierze uzależniony będzie od wybranego przez nas materiału, ale też od rodzaju zastosowanych rozwiązań. Co to znaczy?

Funkcjonalne meble kuchenne – czyli jakie?

Chcąc jak najbardziej unowocześnić własną kuchnię przede wszystkim pomyślmy o technologiach i elementach, które sprawdzą się w niej najlepiej. Systemy szafek to dzisiaj wiele ciekawych produktów, które pozwolą nam na wykorzystanie maksimum dostępnej przestrzeni i uzyskanie dostatecznej ilości miejsca na przechowywanie garnków, patelni, zastawy stołowej. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się przede wszystkim szafki typu cargo, które pozwalają na zaaranżowanie niewielkich przestrzeni pomiędzy bryłami meblowymi a ścianą. Dobrym pomysłem są także szafki podsufitowe, otwierane do góry.

 

 

Check Also

Na co zwracać uwagę wybierając buty sportowe?

Buty rowerowe bardzo się od siebie różnią. Ich wybór jest szeroki, więc kolarze mają z …