Home / Dom i Wnętrze / Wybieramy rattanowy fotel do ogrodu

Wybieramy rattanowy fotel do ogrodu

Wśród licznych propozycji producentów mebli ogrodowych rattanowy fotel jest jednym z najchętniej wybieranych. Klienci stawiają przede wszystkim na piękny design, ale i nietuzinkowe materiały. Czy taki mebel sprawdzi się na naszych tarasach i balkonach? Jak dbać o rattan, aby mógł cieszyć nasze oczy przez szereg lat?

Piękne meble rattanowe – jak są tworzone?

Nowoczesne meble rattanowe to marzenie wielu posiadaczy ogrodów i tarasów. Meble takie odznaczają się nie tylko trwałością, ale przede wszystkim wysoką estetyką. Elementy takie jak rattanowy fotel sprawdzą się zarówno na balkonach, na tarasach czy w ogrodach, ale wiele osób stosuje je także na werandach czy patio. Rattanowy fotel posiada siedzisko i oparcie wykonane z rattanowej plecionki – rotang pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju, dzięki czemu środowisko naturalne nie jest dewastowane. Stelaż takiego fotela tworzy się z aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie aluminium pozwala na zachowanie niskiej wagi samego mebla, a malowanie proszkowe sprawia, że stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i rdzy.

Rattanowy fotel bez trudu zestawimy z niewielkim stolikiem kawowym czy też dwuosobową sofą również wykonaną z rattanu. W tak zaprojektowanym miejscu wypoczynkowym będziemy mogli podziwiać przyrodę, czytać, ale również podawać posiłki czy nawet pracować.

Jak chronić rattanowy fotel i inne meble rotangowe?

Rotang jest materiałem, który wymaga ochrony przed nadmierną wilgocią. W okresie jesieni i zimy konieczne jest zabezpieczenie mebli rattanowych, aby móc korzystać z nich przez długie lata. Rattanowy fotel najlepiej schować pod dedykowanym pokrowcem wykonanym z tkaniny poliestrowej o gęstym splocie. Taki pokrowiec ochroni przed osiadaniem kurzu, promieniowaniem UV, ale pozwoli też na swobodną cyrkulację powietrza.

Check Also

Wnętrze z charakterem

  Lampy, poduszki, obrazki czy wazony to elementy dekoracyjne, które są często wykorzystywane w domach …

pandeo.pl signwise.pl zestawy balkonowe