Home / Dom i Wnętrze / Sezonowe i całoroczne domy z drewna

Sezonowe i całoroczne domy z drewna

Domy z drewna to budynki, które nie są obecne na rynku od wczoraj. Są to konstrukcje budowlane znane już od bardzo dawnych czasów. Przez to jednak opinie o nich są mocne szkodliwe, ponieważ “stare”, drewniane domy były budowane ze złych, nieszczelnych materiałów. Obecnie bardzo mocno się to zmieniło i warto zapoznać się z ich charakterystyką.

Domy z drewna i szybki czas montażu

Czas montażu takich domów zależny jest właściwie od tego, czy ma być to konstrukcja sezonowa, czy też całoroczna. Domki letniskowe z drewna na dobrą sprawę mogą powstać nawet w…kilka dni. Należy jednak wiedzieć, że nie są one na stałe zespolone z podłożem. Co innego, jeśli mówimy o domach całorocznych, których konstrukcja musi być pewnie osadzona w ziemi. Nie oznacza to jednak faktu, że czas montażu będzie bardzo długi. Średni czas montażu domu jednorodzinnego to czas około kilku miesięcy. Nawet w pół roku można mieć taki dom gotowy do zamieszkania.

Funkcjonalny materiał konstrukcyjny

Dzięki temu, że technologie budowania przeżyły ogromny rozwój można powiedzieć, że drewno stało się jeszcze lepszym i mocniejszym materiałem budowlanym. Aby być pewnym, że mamy do czynienia z drewnem wysokiej jakości, które przetrwa długie lata (nawet jeżeli mówimy o domkach letniskowych), to musi być ono dobrze wysuszone i w odpowiedni sposób zaimpregnowane. Dzięki temu drewno będzie miało również zdolność do samoregulacji. Domy z drewna to energooszczędne oraz ekologiczne konstrukcje budowlane. 

Check Also

Jak zaaranżować ciekawą kuchnię?

Kuchnia to przestrzeń w której powinniśmy czuć się komfortowo i wygodnie – podkreślają architekci, ale …

http://birchclothing.com/innowacyjne-palenisko-na-taras/ https://schuylerlake.com/piekny-taras-jakie-fotele-ogrodowe-i-stolik-kupic/ http://web7group.com/emigracja-zarobkowa-wyjazd-do-niemiec/